rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Czy warto kupić akumulator LiFePO4?
Lifestyle

Czy warto kupić akumulator LiFePO4?

Na rynku pojawiają się coraz to nowsze akumulatory, które charakteryzują się długą żywotnością i stabilnością. Jednym z takich produktów jest bateria litowo-żelazowo-fosforanowa LiFePO4. Dlaczego warto ją kupić?

Akumulator LiFePO4

W bateriach LiFePO4 zastosowano specjalną chemię i jest to fosforan litowo-żelazowy. Taka mieszkanka jest bardzo stabilna w porównaniu do innych mieszanek stosowanych w popularnych akumulatorach. Fosforan żelaza dzięki swoim właściwościom wytrzymuje znacznie więcej cykli ładowania, co przedłuża żywotność akumulatora. Jest to także produkt tolerancyjny na nadużycia i może być stosowany w niekorzystnych warunkach termicznych.

Zalety akumulatorów LiFePO4

Wszystkie baterie z tej serii mają długą żywotność, o czym już zostało wcześniej wspomniane. Nie przegrzewają się i mogą być używane w różnych warunkach środowiskowych. Bardzo ważnym aspektem jest to, że te akumulatory nie uwalniają wodoru i tlenu i nie ma także groźby narażenia na elektrolity, które przecież są żrące. Można je przechowywać w zamkniętych pomieszczeniach i nie ma ryzyka wybuchu. W każdej baterii został zaprojektowany specjalny system chłodzenia, który nie wymaga dodatkowej wentylacji.

Wygodne zakupy online akumulatorów LifePO4 można zrobić na tej stronie: https://litowe.pl/kategoria-produktu/akumulatory-lifepo4/

Zastosowanie akumulatorów litowo-żelazowo-fosforanowych

Akumulatory są bardzo popularne wśród osób, które mają łodzie i jachty. Z racji odporności na działanie w bardzo trudnych warunkach coraz częściej znajdują zastosowanie w innych dziedzinach. Przede wszystkim baterie chętnie są wybierane przez właścicieli kamperów. Tego typu podróżowanie staje się coraz popularniejsze, a wysokiej jakości wydajny akumulator jest nieodłącznym elementem przyczepy kempingowej. LiFePO4 często jest stosowany w wózkach inwalidzkich i wózkach golfowych. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się fotowoltaika i magazyny energii. W tych dwóch przypadkach także doskonale sprawdzają się baterie litowo-żelazowo-fosforanowe. Mogą także wspomagać systemy awaryjnego zasilania UPS czy systemy alarmowe.

Podsumowanie

Już wcześniej zostały opisane liczne zalety tych akumulatorów. Warto jednak jeszcze raz podkreślić ich plusy. Przede wszystkim charakteryzują się one niskim poziomem samorozładowania. W przypadku modeli LiFePO4 są one gotowe do pracy nawet po wielu miesiącach nieużywania. Mają także dużą pojemność. Oczywiście dostępne są różne akumulatory, które można dobrać wedle własnych upodobań. Warto przy okazji wspomnieć, że akumulatory LiFePO4 są lżejsze w porównaniu z tradycyjnymi egzemplarzami. Mogą być one także ładowane prądem o wyższym natężeniu, dzięki czemu świetnie nadają się także do stosowania w autach elektrycznych.

Akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe nie mają efektu pamięci, a więc przy częściowym rozładowaniu zachowują liczbę cykli naładowania. Długa żywotność sprawia, że tego typu modele mogą służyć użytkownikom nawet przez okres 25 lat. Wydajnie pracują w niskich i wysokich temperaturach, dzięki temu tak często stosowane są na łódkach i w przyczepach kempingowych. Dodatkowo są bezpieczne i nie uwalniają związków chemicznych, co pozytywnie wpływa na środowisko.