rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Przewodnik po zakupie MacBooka Pro
Lifestyle

Przewodnik po zakupie MacBooka Pro. Jaki model wybrać?

MacBook Pro z procesorem M2 Pro lub M2 Max to jeden z najlepszych laptopów dostępnych obecnie w rynkowej ofercie. Jeżeli pracujesz jako programista, grafik lub montażysta – prawdopodobnie będziesz niezwykle usatysfakcjonowany z rozwiązań oferowanych przez flagowca Apple. Co ciekawe – MacBook Pro okazuje się doskonałym rozwiązaniem również pod kątem codziennego użytkowania, dla osób, które uwielbiają oglądać filmy w wysokiej jakości oraz surfować po Internecie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem! Przewodnik po zakupie MacBooka Pro. Sprawdź, jaki model wybrać! Miłej lektury.

Zakup MacBooka Pro – jaki model wybrać do pracy z grafiką?

Zakup MacBooka Pro dla grafika jest relatywnie prostym zadaniem. Biorąc pod uwagę obecne standardy, najlepiej wziąć wersję z tzw. górnej półki o minimalnej przestrzeni dyskowej 1 TB z pamięcią RAM o pojemności 32 GB. W tym przypadku rekomendujemy najnowszy procesor M2 Max – układ scalony nowej generacji, gwarantujący najwyższą wydajność oraz energooszczędność. Możesz wybrać maksymalnie 12-rdzeniowe CPU nowej generacji (identyczne jak w M2 Pro) oraz zdecydowanie potężniejsze GPU na poziomie 38 rdzeni. Warto również wspomnieć, iż absolutnym must-have jest procesor M2 Max, wydajniejszy o 30% w stosunku do M1 Max.

Nie każdy grafik potrzebuje sprzętu za ponad 20- lub 30 tysięcy złotych. Możliwe, że w Twoim przypadku wystarczającym rozwiązaniem będzie Apple MacBook Pro posiadający 12-Core CPU i 19-Core GPU w połączeniu z 32 GB pamięci RAM. Finalną decyzję zakupową powinieneś uzależnić od indywidualnych preferencji oraz potrzeb.

Laptop dla grafika do pracy z zaawansowanymi programami graficznymi

Do pracy z zaawansowanymi programami graficznymi (np. Adobe Photoshop lub Lightroom) i liczbą aplikacji i kart w przeglądarce przekraczającą 15 lub 20, rekomendujemy rozwiązania z minimum 12-rdzeniowym CPU i 30-rdzeniowym GPU. Można w tym przypadku zdecydować się na pamięć RAM w granicach 64 GB. Minimalna wielkość ekranu dla grafików to 15″, natomiast osobiście polecamy 16-calowe rozwiązania, które dostępne są tutaj https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-pro/macbook-pro-16-78.html.

Zakup MacBooka Pro – jaki model wybrać do oglądania filmów i surfowania po sieci?

Oglądanie filmów i surfowanie po sieci nie jest wymagające, natomiast cały proces może być niezwykle komfortowy, jeżeli wybierzemy rozwiązania z procesorem M1 Pro (to absolutne minimum). W tym przypadku 16 GB pamięci RAM jest w zupełności wystarczającą opcją. Zachęcamy jednak do zastosowania następującego połączenia: Apple M2 Pro 12-Core CPU oraz 19-Core GPU. Można również zdecydować się na 10-rdzeniowy CPU i 16-rdzeniowy GPU. Wówczas 16-rdzeniowy procesor Neural Engine będzie satysfakcjonującym rozwiązaniem.

Będąc zupełnie szczerym – każdy MacBook Pro zagwarantuje komfortowe oglądanie filmów i surfowanie po sieci. Żeby natomiast wszystko przebiegało tak, jak sobie to wymarzysz – powinieneś zdecydować się na 14- lub 13-calowy laptop, który możesz kupić pod tym linkiem https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-pro/macbook-pro-13-76.html. Im większy ekran, tym lepiej, jednak propozycje 16-calowe są przeznaczone raczej do specjalistycznej pracy (np. z grafiką lub montażem). Ponadto mniejsze laptopy okazują się bardziej mobilne (szczególnie w kontekście częstych podróży).

Zakup MacBooka Pro – jaki model wybrać dla programisty?

Praca programisty jest wymagająca pod kątem technicznym, ponieważ specjaliści od tworzenia aplikacji lub stron internetowych często testują konkretne rozwiązania, co wymaga perfekcyjnych warunków. Maksymalną opcją jest w tym przypadku Apple M2 Max (12-rdzeniowy CPU + 38-rdzeniowy GPU) z pamięcią RAM na poziomie 96 GB. Czy to koniecznie? Nie zawsze, dlatego zdecydowanie tańszą alternatywą jest Apple M1 Max (10-rdzeniowy CPU oraz 24-rdzeniowy GPU). Pojemność dysku u programistów może obejmować zarówno 512 GB, jak i 4 TB. Kwestia dostosowania poszczególnych rozwiązań.

Wielkość MacBooka Pro pozostaje kwestią indywidualnych preferencji. Osobiście dla programistów polecamy kompaktową, 14-calową wersję, dostępną na stronie https://lantre.pl/komputery-apple-mac/macbook-pro/macbook-pro-14-365.html.