rankscore.pl

Biznes IT Marketing

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim otworzysz spółkę w Estonii
Biznes

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim otworzysz spółkę w Estonii

Wciąż zmieniające się na niekorzyść przedsiębiorców regulacje rządu, negatywnie wpływają na ich nastroje. Wiele osób zastanawia się, gdzie założyć spółkę, która będzie alternatywnym rozwiązaniem dla ich biznesu. Krajem bardziej przychylnym gospodarczo okazuje się być Estonia. To właśnie w tym kraju można swobodnie reinwestować środki w rozwój biznesu, bez uciążliwych formalności i podatków.

Dla kogo firma w Estonii to dobry pomysł?

Spółka w Estonii cieszy się dużym zainteresowaniem wielu branż w tym: firm związanych z nowymi technologiami, przedsiębiorstw zajmujących się transportem i spedycją, start – upów, przedmiotów z branży handlu międzynarodowego, pośredników, w tym pośredników transakcjami, a także importerów i eksporterów. Dzieje się tak, ponieważ Estonia jest najbardziej atrakcyjnym miejscem w regionie, które korzysta z zeru procent CIT do momentu wypłaty zysków. Dodatkowym plusem jest fakt, że firmę można prowadzić całkowicie zdalnie, a to wszystko w jednym, bezpiecznym i przejrzystym systemie, który jest odpowiednio zabezpieczony.

Co należy wiedzieć, zanim założy się spółkę w Estonii?

Pierwsza sprawa to język. Aby założyć spółkę i prowadzić biznes, nie trzeba znać języka estońskiego, ponieważ wszelkie formalności załatwisz w języku angielskim.  Druga sprawa to fakt, że przedsiębiorcy nie mogą być zaskakiwani nowymi podatkami, prawo jest tam stabilne i przyjazne, a kraj wkłada wiele wysiłku, aby każda firma mogła rozwijać się sprawnie. Kolejna ciekawostka to aż 51 umów o unikaniu podwójnego opodatkowania, w tym także z Polską. Dodatkowo, co ważne dla wielu przedsiębiorców, założenie spółki trwa jedynie 24 godziny, a wszystko można załatwić za pomocą pośredników. Piątym elementem, który może zaciekawić inwestorów, a o którym warto wiedzieć, jest przyjazne podejście do kryptowalut. Stabilna gospodarka i środowisko polityczne przyciąga co roku nowych przedsiębiorców z całego świata, a Estonia nie zwalnia tempa i wciąż szuka nowych rozwiązań, aby jak najlepiej ugościć biznesmenów. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie https://www.thompsonstein.com/.

Artykuł sponsorowany