rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Usługi w chmurze
Biznes

Usługi w chmurze – jak wybrać dostawcę rozwiązań chmurowych?

Usługi w chmurze są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej firm. Co stoi za ich popularnością? Przede wszystkim wygoda, intuicyjność i niesamowita swoboda, jaką oferuje serwer w chmurze. Co więcej, chmura dla firm jest usługą, którą zapewniają najczęściej dostawcy korzystający z najbardziej zaawansowanych technologii dostępnych na rynku. Jak wybrać najlepszą chmurę dla firmy?

Usługi w chmurze – czym się charakteryzują?

Chmura dla firm jest usługą, która pozwala firmom usprawnić pracę, a także zaoszczędzić na własnej, kosztownej infrastrukturze informatycznej. Taki outsourcing jest praktykowany przez coraz większą liczbę przedsiębiorców. Jednak czym tak naprawdę jest chmura dla firm?

Backup w chmurze pozwala przechowywać ważne informacje na specjalnych serwerach, które są obsługiwane przez zewnętrzne firmy. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że skutecznie chroni cenne dane przed kradzieżą lub uszkodzeniem. To również rozwiązanie, które pozwala odzyskać informacje, np. w obliczu awarii systemów lub sprzętu w firmie.

Nawet nie prowadząc dużej firmy, zwykle korzystamy z takich programów i aplikacji, jak np. Dropbox, Dysk Google czy SkyDrive. Chmury firmowe są jednak bardziej dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa i elastyczne.

Serwer w chmurze – jaki standard powinny mieć usługi?

Przechowywanie cennych informacji i danych firmowych warto zlecić zewnętrznemu podmiotowi, który dysponuje nowoczesną infrastrukturą oraz stale monitoruje jej działanie, a także chroni dane firmy przed atakami hakerskimi i cyberprzestępstwami. Jednak jak rozpoznać usługodawcę, który zapewni odpowiedni standard? Na pewno warto zwrócić uwagę na rozwiązania, z jakich korzysta dany dostawca.

Profesjonalna chmura dla firm powinna posiadać opcje, takie jak np. wysoka wydajność, elastyczność czy skalowalność usługi. Oprócz tego serwer w chmurze powinien być wyposażony w czytelny i łatwy w nawigacji panel obsługi. Dobrze, aby całość była uzupełniona o atrakcyjne dla firmy modele rozliczeniowe oraz łatwy i odpowiednio zabezpieczony dostęp do danych.

Chmura dla firm – jaką ofertę wybrać?

Standardy są niezbędne do tego, aby świadczyć usługi takie, jak serwer w chmurze na odpowiednim poziomie. Wysoką jakość usług oferują zarówno polskie, jak i zagraniczne marki. Można do nich zaliczyć m.in. Digital Ocean, ScalaHosting oraz INEA. Czym charakteryzują się ich oferty?

Digital Ocean jest platformą prowadzoną w języku angielskim. Operuje na 12 centrach danych zlokalizowanych w różnych częściach świata. Oferuje różne pakiety, które w zależności od opcji proponują różne poziomy bezpieczeństwa, funkcji i miejsca. W przypadku ScalaHosting można liczyć na prosty w obsłudze interfejs użytkownika, a także duży poziom bezpieczeństwa danych.

Chmura dla firm od INEA

Atutem chmury dla firm INEA jest obsługa wszystkich funkcji w języku polskim oraz pełna skalowalność oferty. Chmura dla firm od INEA, czyli INEA CloudPro, to bardzo wydajna usługa, która udostępnia moc obliczeniową oraz przestrzeń dyskową w modelu IaaS. Jest również dostarczana w klastrze High Availability. Wszystkie dane są przetwarzane w bezpiecznym Data Center niedaleko Poznania – Wysogotowie, 5 km od trasy A2. Dostęp do usługi jest możliwy przez 24 godziny na dobę. Natomiast całość dopełnia elastyczny cennik, który można dopasować do potrzeb firmy.