rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Przedstawiamy najważniejsze informacje o domofonach IP
Lifestyle

Przedstawiamy najważniejsze informacje o domofonach IP

Nowoczesne domofony IP to obecnie nie tylko urządzenia realizujące prostą komunikację głosową oraz otwieranie drzwi wejściowych do budynku. Profesjonalne systemy domofonowe umożliwiają sterowanie wieloma elektrozaczepami czy przekierowanie rozmów do aplikacji przez internet.

Niegdyś instalacje domofonowe były tworzone z użyciem dwuprzewodowych systemów kablowych. Aktualnie coraz częściej spotykamy domofony IP, do których montażu i podłączenia wykorzystuje się nowoczesną skrętkę komputerową. Takie rozwiązanie umożliwia realizację całkowicie nowych funkcji, wykraczających poza standardową, dwukierunkową transmisję audio oraz otwieranie drzwi czy furtki. W artykule przyjrzymy się szerzej możliwościom domofonów IP.

Czym jest domofon IP?

Wysokiej klasy domofony IP to urządzenia, które przy pomocy skrętki UTP umożliwiają transmisję obrazu, głosu czy danych. Dzięki temu z powodzeniem realizują funkcje wideodomofonu oraz sterowania wieloma elektrozaczepami. Dodatkowa kamera może być wykorzystana do realizacji prostych funkcji monitoringu i podglądu na żywo obrazu z poziomu aplikacji mobilnej. Przypomnijmy, że możliwe jest też zdalne sterowanie elektrozaczepem i przekierowanie rozmów.

Najważniejsze parametry domofonów IP

Profesjonalne systemy domofonowe i wideodomofonowe w technologii IP cechują się szeregiem rozmaitych parametrów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

  • Interfejs Ethernet – wbudowany moduł karty sieciowej wyposażony w gniazdo RJ-45 oraz obsługujący transfer na poziomie 10/100 Mbps to minimum, jakie powinien oferować domofon w technologii IP.
  • Wbudowany ekran – jeżeli mamy możliwość, to wybierzmy duży i czytelny wyświetlacz o przekątnej 7 cali z panelem dotykowym lub przyciskami.
  • Tryb głośnomówiący – w dużych środowiskach biurowych i domach jednorodzinnych przydatną funkcją może się okazać dodatkowy głośnik wbudowany w domofon IP.
  • Wejścia oraz wyjścia – jeżeli zamierzamy zintegrować system domofonowy z instalacją alarmową czy kontrolą dostępu, to koniecznie sprawdźmy dostępne wejścia i wyjścia.
  • Obsługa kamer IP – w zależności od potrzeb mamy możliwość wyboru wideodomofonu IP wyposażonego w dodatkową kamerę albo możliwość podłączenia kamer zewnętrznych.
  • Slot kart pamięci SD – opcjonalny slot kart pamięci pozwala na archiwizowanie obrazu z kamery i realizowanie podstawowych funkcji systemu monitoringu, a także import-eksport ustawień urządzenia.
  • Obudowa – wykonane z metalu albo tworzywa sztucznego obudowy powinny być zaprojektowane w odpowiedniej klasie szczelności, szczególnie jeżeli sprzęt będzie narażony na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Zasilanie systemu domofonów jest kolejny ważnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę. Warto wiedzieć, że obecnie instalacje domofonowe nie muszą być zasilane bezpośrednio z sieci 230 V. Coraz częściej możemy skorzystać w tym przypadku z zalet technologii PoE.

Odkryj zalety nowoczesnych domofonów IP

Poznaliśmy najważniejsze parametry nowoczesnych domofonów IP. Przejdźmy zatem do omówienia najistotniejszych zalet tych urządzeń. Przede wszystkim sprzęt zapewnia niemalże  nieograniczone możliwości konfiguracyjne. Wszystko dzięki zastosowaniu zaawansowanej elektroniki i mikrokontrolerów. Dodatkowo systemy zapewniają wysoką jakość połączeń audio i video. Wśród zalet domofonów IP użytkownicy wymieniają również łatwość montażu oraz konfiguracji, a także wsparcie technologii PoE. Kompatybilność z Power over Ethernet sprawia, że nie musimy prowadzić dodatkowego okablowania do zasilania urządzeń. Całe zasilanie jest wówczas realizowane przy użyciu skrętki komputerowej, wykorzystywanej także do transmisji danych.

Gdzie znajdziesz dobre domofony IP?

Jeżeli szukasz sprawdzonego dostawcy profesjonalnych domofonów IP, to skorzystaj z oferty sklepu internetowego EC System. W szerokim asortymencie znajdziesz bogaty wybór produktów w bardzo atrakcyjnej ofercie cenowej. Doświadczeni doradcy handlowi przygotują dla Ciebie propozycje dopasowane do Twoich indywidualnych wymagań projektowych.

Materiał zewnętrzny