rankscore.pl

Biznes IT Marketing

jak nagrać ekran na laptopie
Technologia

Jak nagrać ekran na laptopie?

Nagranie tego, co znajduje się na ekranie laptopa, bardzo często bywa potrzebne. Niemniej jednak, wielu użytkownikom może ono sprawić sporo trudności. Warto wiedzieć, jak nagrać ekran na laptopie, by w razie potrzeby móc to zrobić szybko i sprawnie. Na szczęście, istnieje wiele opcji, które umożliwiają tę czynność.

Czy trzeba korzystać z zewnętrznych aplikacji, by nagrać ekran na laptopie?

Co ciekawe, nie zawsze trzeba sięgać po zewnętrzne programy, by nagrać ekran laptopa. Użytkownicy systemu Windows 10 mają w systemie odpowiednie opcje, choć nie zawsze są one wspierane przez starsze komputery. Wystarczy wejść w ustawienia, a następnie zaznaczyć opcję rejestrowania klipów z gry oraz zrzutów ekranu. Jeśli ta opcja jest już uruchomiona, wystarczy kliknąć domyślny skrót, który rozpocznie bądź też zatrzyma nagrywanie.

Użytkownicy, którzy chcą by razem z ekranem laptopa nagrywał się również dźwięk, powinni włączyć opcję rejestrowania dźwięku. Na samym dole strony istnieje także opcja, która umożliwia przechwytywanie kursora podczas rejestrowania. System Windows 10 dopuszcza także konfigurację innych ustawień, takich jak jakość dźwięku, liczba klatek na sekundę czy też format wideo. Niemniej jednak, domyślne ustawienia zapewniają całkiem zadowalająca jakość nagrania.

Jak wygląda nagrywanie?

Co ciekawe, opcja nagrywania w systemie Windows 10 nie działa wyłącznie dla gier. Przy pomocy odpowiedniego skrótu można uruchomić ją także dla dowolnego rodzaju programu. Kiedy nagrywanie zostanie rozpoczęte, w prawym górnym rogu ekranu pojawi się mały pasek, który będzie informował o czasie nagrywania, a także o tym, czy mikrofon jest aktualnie włączony. Po zakończeniu nagrywania system Windows wyświetla informacje, że klip został nagrany, a także pokaże, w jakiej lokalizacji można go znaleźć.

Jak nagrać ekran na laptopie korzystając z zewnętrznych programów?

Wystarczy zajrzeć na strony oferujące oprogramowanie komputerowe, by przekonać się, że istnieje wiele programów, które umożliwiają nagranie ekranu laptopa. Warto jedynie zwrócić uwagę na to, że niektóre z nich to produkty płatne. Co prawda, dostępne są na rynku także darmowe wersje, jednak bardzo często umieszczają one na nagraniu znak wodny, a przy okazji ich funkcjonalność jest znacznie okrojona.

Korzystanie z tego typu narzędzi jest dość skomplikowane i dlatego początkujący użytkownicy niekoniecznie sobie z nim poradzą. Osoby, które nie są pewne, czy będą regularnie nagrywać ekran laptopa, powinny zdecydować się na wypróbowanie wersji testowych poszczególnych programów. W ten sposób łatwo można ocenić, czy ich funkcjonalności oraz menu przypadnie do gustu konkretnego użytkownika, bez konieczności kupowania pełnej wersji.

Podsumowując, wiele osób zastanawia się, jak nagrać ekran na laptopie, by cieszyć się z wysokiej jakości nagrania. Jak widać, nie jest to wcale tak trudne zadanie, jak mogłoby się wydawać. Z opcji tej szczególnie często korzystają osoby, które umieszczają w internecie filmy z gier, w które aktualnie grają bądź też rejestrują wykonywane na komputerze czynności.