rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Jak promować nowe sklepy internetowe
IT

Jak promować nowe sklepy internetowe z niskim budżetem reklamowym?

Handel internetowy niesie ze sobą sporo korzyści. Jeśli jednak ma on przynieść wymierne dochody, podmiot zajmujący się sprzedażą musi być odpowiednio wypromowany. Problem w tym, że promocja w Internecie kosztuje i to czasem bardzo dużo. Jak zatem pogodzić kwestię niskich kosztów promocji i wysokiej rozpoznawalności na rynku?

Social Media – reklama za „prawie” darmo

Czynnikiem, który znacząco może pomóc w rozreklamowaniu własnego sklepu internetowego, jest inwestycja w media społecznościowe. Brzmi jak truizm? Być może i tak! Ale chcąc oszczędzić na reklamie trzeba ukierunkować się na to, by to inni reklamowali nas i to… za darmo. W branży reklamowej istnieje pojęcie marketingu szeptanego, które doskonale realizuje się w kontekście social media. Wystarczy stworzyć stronę na swoim portalu (a najlepiej na kilku), zainwestować w działania promocyjne, postawić na dobry content i odnieść się w nim do swojej oferty. Komentarze, udostępnienia i przekazywane dalej informacje sprawią, że reklama – niczym wirus – zacznie rozsiewać się po całej społeczności. Na marginesie warto wspomnieć, że jednym z takich działań jest viral marketing, którego celem jest rozsiewanie w Sieci krótkich i łatwych w zapamiętaniu treści reklamowych.

Pozycja w Google – kluczowa kwestia promocyjna

Chcąc odnieść sukces w przestrzeni e-handlu (i nie tylko) trzeba postawić przede wszystkim na odpowiednią pozycję w Google, a konkretnie – wśród wyników wyszukiwania. Im będzie ona wyższa, tym większa szansa na to, że po prowadzeniu określonego zapytania strona będzie łatwiejsza do odnalezienia. A to niesie ze sobą konkretne profity! Pozycjonowanie sklepu internetowego jest działaniem wielopłaszczyznowym, które polega m.in. na:

– audycie SEO i optymalizacji słów kluczowych,
– optymalizacji technicznej sklepu i jego treści,
– monitorowania postępów w pozycjonowaniu.

Tutaj jeszcze jedna uwaga. Otóż pozycjonowanie sklepu internetowego jest nieodłącznie związane z tworzeniem odpowiednich treści. Content marketing – bo o nim mowa – to proces tworzenia treści, które muszą być w sposób naturalny nasycone frazami kluczowymi, unikatowe i dopasowane do każdej z podstron, wartościowe pod kątem merytorycznym, a także aktualne (lub aktualizowane) i kompleksowe, gdyż muszą one dotyczyć całej, przedstawionej za ich pomocą zawartości podstrony.

Podsumowując, to właśnie te metody pozwalają zwiększyć zyski z działań promocyjnych. Dzięki nim istnieje możliwość zmniejszenia wydatków na promocję, przy jednoczesnym uzyskaniu wyższej popularności witryny wśród Internautów.