rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Technologia

Jak usunąć reklamy z poczty wp?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że usługa poczty zapewniana przez portal Wirtualna Polska jest darmowa. Oznacza to tym samym, że zyski muszą być generowane z reklam. Użytkownicy w ten sposób mają nie tylko rozproszoną uwagę, ale również muszą zmagać się z pewnego rodzaju nachalnością. Jak usunąć reklamy z poczty wp?

Czy istnieje rozwiązanie umożliwiające usunięcie reklam z poczty wp?

Świetnym rozwiązaniem na pozbycie się wspomnianego problemu będzie wykorzystanie programów, których zadaniem jest blokowanie niechcianych reklam. Chodzi w tym przypadku o blokery reklamowe umożliwiające użytkownikom filtrowanie dokładnie tego, co chcą w danym momencie oglądać. Można również w ten sposób walczyć z niechcianymi treściami.

Do zdecydowanie najpopularniejszych blokerów reklamowych koniecznie trzeba zaliczyć: uBlock Origin, AdBlock czy CleanWeb. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że tylko dwa pierwsze programy są w pełni darmowe. Godny uwagi jest fakt, że bardzo pomocne w walce z niechcianymi reklamami mogą być takie przeglądarki, jak: Firefox, Chrome czy Opera.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że największym problemem wspomnianych wcześniej programów jest fakt, że są z roku na rok coraz bardziej wykrywalne. Oznacza to tym samym, że niektóre reklamy mogą po prostu je obejść. Doskonałym przykładem jest fakt, że AdBlocker może zatrzymać nawet 95% reklam. Nie można oczywiście zapomnieć, że bardzo duża liczba reklam będzie docierała do użytkowników za pośrednictwem maili.

W jaki sposób można temu zaradzić?

Bardzo pomocni mogą być w tym przypadku administratorzy serwisu. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że ich system antyspamu ma liczne ograniczenia. Umożliwia bowiem dodatnie zaledwie 20 adresów do listy, która ma być zablokowania. Jest to stosunkowo mało, biorąc pod uwagę liczbę źródeł, z których przychodzi niechciana korespondencja.

W celu skorzystania z opcji filtrowania wiadomości należy wejść w Opcje>Ustawienia konta>Filtry. Kolejnym krokiem będzie kliknięcie Dodaj i wybranie właściwych wymagań selekcji. Wśród dostępnych warunków filtrowania znajdują się: temat, adresat, nadawca. Użytkownik następnie wybiera dokładnie to, co ma zawierać niechciana poczta, a także to, co ma dziać się z mailami. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że filtrowanie jest niezwykle intuicyjne.

Kolejnym sposobem będzie podjęcie decyzji o zakupie płatnej wersji poczty. Godny uwagi jest fakt, że koszt płatnego konta, które jest pozbawione reklam wynosi tylko 33 złote na rok.

Jak zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z poczty?

Warto wiedzieć, że korzystanie z poczty jest znacznie bardziej niebezpieczne niż mogłoby się wydawać. Bardzo istotne znaczenie będzie miała rozwaga. Nie jest rekomendowane odpisywanie na podejrzane wiadomości. Podobnie należy się zachowywać w przypadku otrzymania informacji o wygranym konkursie. Warto również pamiętać, aby nie otwierać pod żadnym pozorem załączników do wiadomości e-mail w przypadku braku pewności, co do ich źródła. Godny uwagi jest fakt, że nie ma konieczności ściągania plików na komputer. Otworzenie wiadomości może mieć tragiczne skutki.