rankscore.pl

Biznes IT Marketing

możliwości rozbudowy laptopa Dell
Technologia

Jakie są możliwości rozbudowy laptopa Dell?

Laptopy Dell to bardzo dobrej jakości sprzęt, który służy przez lata. Gama modeli jest szeroka, a dzięki temu każdy może znaleźć sprzęt odpowiedni dla siebie. Jednak z czasem, jak to bywa w przypadku każdego urządzenia elektronicznego, przestanie nam wystarczać. W takiej sytuacji można wymienić go na nowszy model, jednak istnieje tańsza alternatywa – wymiana poszczególnych części na lepsze. Jakie elementy można rozbudować w laptopie Dell?

Jak zwiększyć pamięć w laptopie Dell?

Pamięć RAM (Random-Access Memory), czyli pamięć systemowa odpowiada za przechowywanie informacji, których aktualnie używa komputer. To dzięki temu mamy do nich dostęp. Jeśli pojemność pamięci w Twoim komputerze jest dla Ciebie niewystarczająca, musisz rozbudować ją o nowy moduł pamięci. Warto wiedzieć, że każdy komputer ma określoną minimalną i maksymalną pojemność. Informacje o tym, jaka wielkość będzie odpowiednia dla Twojego komputera, znajdziesz w podręczniku użytkownika komputera firmy Dell. Dodatkowa pamięć w laptopie sprawi, że komputer będzie wydajniejszy i będzie szybciej działał nawet przy dużej liczbie programów pracujących jednocześnie.

Czy w laptopie Dell można wymienić dysk?

Kolejnym z pomysłów na rozbudowanie laptopa Dell jest wymiana dysku twardego. To doskonały sposób na zwiększenie pamięci komputera oraz na przyspieszenie jego pracy. Do laptopa najlepiej wybrać dysk SSD. Tego typu części zamienne do komputera znajdziesz np. w internetowym sklepie komputerowym ProPCnet. Przed rozpoczęciem wymiany, warto pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, upewnij się, że masz kopię zapasową zawartości dysku. Konieczne sprawdź również, czy masz dostęp do programów niezbędnych do ponownego zainstalowania. Mowa tutaj np. o płycie instalacyjnej systemu operacyjnego Dell, oprogramowania związanego z dostępem do Internetu, czy płyty instalacyjne do zewnętrznych urządzeń takich jak drukarki czy kserokopiarki.

Wymiana karty graficznej w laptopie Dell

Jeśli Twój komputer ma już na karku kilka lat i jest często użytkowany, możesz zauważyć, że zaczyna się grzać. Szczególnie, gdy robisz coś innego niż przeglądanie Internetu, np. grasz w grę komputerową. Winowajcą jest wentylator, który nie spełnia już swojego zadania. Dlatego dobrym pomysłem jest wymiana go na nowy, szybszy i wydajniejszy wentylator. W innym wypadku możesz uszkodzić podzespoły wewnętrzne. Jednak nawet najlepszy wentylator potrzebuje po prostu regularnego czyszczenia. Zakurzony i zaniedbany będzie upominał się o konserwację głośnym chodzeniem i przegrzewaniem.