rankscore.pl

Biznes IT Marketing

odkurzacz automatyczny
Technologia

Najlepsze odkurzacze na rynku

Obecnie dużą popularnością cieszą się odkurzacze bezworkowe. Są oszczędne, wygodnie i higieniczne i w wielu wariantach zajmować będą zdecydowanie mniej miejsca. Prawdziwym hitem od kilku lat są urządzenia pionowe, które są bardzo komfortowe, skuteczne w walce z brudem i kurzem, świetnie wyglądają. W wielu wariantach to także niewielki odkurzacz ręczny, który sprawdzi się na przykład przy sprzątaniu samochodu lub kanapy czy legowiska psiaka. Warto przy wyborze odpowiedniego sprzętu zwrócić uwagę na jego parametry i określić swoje potrzeby. Inna ssawka szczelinowa krótka będzie niezbędna do podłóg twardych, a inna sprawdzi się przy dywanach lub wtedy, gdy mamy zwierzęta w domu.

Dlaczego warto wybierać odkurzacze bezworkowe?

Odkurzanie jest jedną z najważniejszych i podstawowych czynności, jakie w domu wykonać trzeba. Dzięki różnego rodzaju urządzeniom sprzątanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze, a także efektywniejsze. Poza tym można dopasować parametry, tryb pracy do swoich potrzeb. W wielu domach niezbędne są różnego rodzaju szczotki, dysza długa, rura teleskopowa oraz regulacja mocy ssania. To aspekty, na które klienci najczęściej zwracają uwagę. Samo odkurzanie nie tylko jest ważne ze względów estetycznych, ale jest też ważne dla zdrowia. Szczególnie uważnie odkurzacze wybierają alergicy, bo dla nich jakość filtrów, i to, jakie parametry ma szczotka wielofunkcyjna są niezwykle istotne. Powodzeniem od kilku lat cieszą się odkurzacze bezworkowe. Przede wszystkim są oszczędne. Poza tym niezmiennie na rynku królują odkurzacze workowe oraz urządzenia z funkcją prania. Te są szczególnie chętnie wybierane przez osoby borykające się z różnego rodzaju alergiami.

Sprawdź pojemność worka pojemnika

Przy wyborze odpowiedniego odkurzacza warto przeanalizować, jakie powierzchnie będziemy sprzątać. Szczotka płaska będzie na przykład doskonała do dywanów z długim włosiem. Natomiast inną końcówkę warto wybrać do podłóg twardych czy chodników. Ssawka podłogowa pomoże pozbyć się wszystkich drobinek i oczywiście nie będzie rysować delikatnej powłoki. Ważnym aspektem jest to, jak duża jest powierzchnia sprzątania, czy mamy w domu zwierzęta oraz czy mieszka z nami alergik. Wówczas warto zadbać o to, by odkurzacz posiadał odpowiednie filtry. Sprawdzą się też nowoczesne szczotki – ssawko szczotka aeropro.

Praktyczny odkurzacz ręczny

W sklepach znaleźć można różnego rodzaju urządzenia. Klasyczny odkurzacz workowy jest najtańszy. Zabrudzenia są zbierane w worku z materiału lub papieru. Te drugie wyrzuca się po każdym napełnieniu. Poza tym warto zdecydować się czy wystarczy nam szczotka uniwersalna oraz szczelinowa czy będziemy potrzebować specjalistycznych dodatków, na przykład w niektórych domach niezbędna jest też szczotka tapicerska. Nowoczesne odkurzacze bezworkowe korzystają ze specjalnego pojemnika, który się opróżnia i czyści.

Prawdziwym przebojem są nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe takie jak na przykład Samsung Jet 90 Multi czy Samsung Jet 75 Multi. Mają wbudowany akumulator, który pozwala na sprzątanie bez podłączenia do gniazdka elektrycznego. Nie trzeba więc ciągnąć za sobą kabla. Często w zestawie jest także ręczny odkurzacz bezprzewodowy, który świetnie sprawdzi się przy sprzątaniu trudniej dostępnych powierzchni takich jak na przykład samochód. Tu świetnie sprawdza się szczotka samochodowa. W wielu sprzętach wykorzystywana jest także funkcja prania. To odkurzacze wielofunkcyjne, które są doskonałe do prania dywanów i tapicerki oraz klasycznego sprzątania. Warto również zwrócić uwagę na modne roboty sprzątające. To niewielkie odkurzacze, które są sterowane zdalnie i przede wszystkim oszczędzają czas. Mogą sprzątać, kiedy nas nie ma w domu, co jest bardzo wygodne.

Urządzenie do podłóg twardych

Przy wyborze konkretnego rozwiązania warto zwracać uwagę na szereg różnych parametrów. Z pewnością przyda się nam ssawka dywanowa oraz ta przeznaczona do delikatnych powierzchni easy brush. W przypadku odkurzaczy piorących warto mieć opcje suszenie powierzchni twardych. Sprawdza się także funkcja czyszczenia parą, pranie dywanów i nie można zapomnieć, jak istotna jest regularna czynność mycia filtra wodnego. W każdym wariancie najważniejszym parametrem jest  moc silnika. Jeśli będzie zbyt mała, może się okazać, że odkurzacz zbiera kurz na powierzchni, ale nie usunie sierści zwierząt czy drobnych elementów, które utknęły w dywanie. Najniższa moc ssania zazwyczaj wynosi około 250 W, najwyższa – nawet 800 W.

Warto pamiętać, że jeśli nie masz dywanów, wykładzin i zwierzaków w domu, nie będziesz potrzebować dużej mocy, a najlepiej wówczas wybrać urządzenie z regulacją. Warto także sprawdzić, jak głośne jest urządzenie. Ciche modele generują hałas na poziomie 56 decybeli, a te standardowe około 80 decybeli. Co istotne, hałas nie przeszkadza tylko dziecku, więc czasem warto postawić na lepszy, cichszy, ale również skuteczny produkt. Dobry odkurzacz to inwestycja, która musi być dopasowana do potrzeb. Niektóre modele mają bardzo rozbudowane funkcje i służą do prania tapicerki, usuwania sierści zwierząt, czyszczenia fug czy nawet czyszczenia materaców. Wiele oczywiście zależy od parametrów oraz wybranej szczotki. Na co dzień w zupełności sprawdzi się nakładka wielofunkcyjna.