rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Macbook Pro
Technologia

Nowy Macbook Pro to świetna propozycja dla profesjonalistów

Nowy MacBook Pro miał swoją premierę w październiku 2021. W ekspresowym tempie zyskał wielu zwolenników. Nic dziwnego! To świetna propozycja dla profesjonalistów. 

MacBook Pro – wyświetlacz

Nie ulega wątpliwości, że nowe MacBooki Pro to urządzenia godne uwagi. Apple wprowadziło kilka istotnych zmian, dzięki którym sprzęty są jeszcze bardziej wydajne i stabilniejsze. To z kolei przekłada się na wygodę użytkowania. Do wyboru mamy 14-calowego i 16-calowego MacBook’a. Oba wyposażono w ekran HDR Liquid Retina XDR. Wersja z mniejszą przekątną ma rozdzielczość 3024 x 1964 pixeli, 254 ppi, a większa 3456 x 2234 pixeli, 254 ppi z maksymalną jasności 1600 nitów, kontrastem 1 000 000:1 i regulowanym odświeżaniem. Co więcej, po raz pierwszy w laptopach z logo nadgryzionego jabłuszka zastosowano technologię ProMotion. To sprawia, że oba modele mają odświeżanie na poziomie aż do 120 Hz. Dzięki temu są płynniejsze i bardziej responsywne podczas przewijania treści czy wyświetlania różnych animacji. Zastosowana technologia częstotliwości odświeżania umożliwia dostosowanie się do wykonywanych czynności, zapewniając w ten sposób komfort wyświetlanych treści, jednocześnie zmniejszając zużycie baterii.

Apple MacBook Pro – piekielna wydajność

Konfiguracja w obu urządzeniach jest taka sama, a jedyną różnicą jest tylko wspomniana przekątna. MacBook Pro napędza nowy chip M1 Pro i M1 Max. W przypadku M1 otrzymujemy do 10 rdzeni procesor CPU, 16-rdzeniowy silnik Al Neural Engine, do 32 GB zunifikowanej pamięci Ram i do 200 GB/s przepustowości pamięci. Z kolei M1 Max oferuje 10-rdzeniowe CPU, do 32-rdzeniowe GPU, 64 GB pamięci RAM i 400 GB/s przepustowości pamięci. Różnice nie są aż tak wielkie i do obróbki video 4K z powodzeniem wystarczy układ M1Pro. Natomiast M1 Max stworzono z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Warto po niego sięgnąć, jeżeli zajmujemy się grafiką 3D.  

MacBook Pro – czy warto go kupić?

Niewątpliwą zaletą MacBook’ów jest możliwość wyboru procesora. Mamy aż 6 konfiguracji, w zależności od modelu co sprawia, że dopasujemy model do swoich potrzeb. Oprócz fenomenalnej wydajności MacBook oferuje znacznie więcej. Urządzenia wyposażono w doskonały system sześciu głośników. Oglądanie filmów czy słuchanie muzyki w technologii DolbyAtmos to czysta przyjemność. Do tego dochodzi klawiatura Magic Keyboard oraz notch z kamerą Full HD. Nadal brakuje możliwości odblokowania twarzą, czyli funkcji Face ID. Ponadto, nowe MacBooki mogą się pochwalić wydajną baterią. Model 14-calowy umożliwia 17-godzinne odtwarzanie wideo oraz 11 godzin przeglądania treści w Internecie. Z kolei 16-calowy aż 21 godzin oglądania filmów i 14 godzin surfowania po necie. Jedynym minusem jest cena, bo najtańsza konfiguracja kosztuje około 10 tysięcy. Pamiętajmy jednak, że jest to produkt idealny do zadań specjalnych. Jeśli nasza praca wymaga topowych osiągów, to nie ma się co zastanawiać. Apple MacBook jest wart swojej ceny. Tym bardziej że sprzęt spokojnie posłuży nam przez kilka lat.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://idream.pl/mac/macbook-pro.html