rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Technologia

Zainwestuj w przyszłość- używaj płatności sms

Żyjemy w czasach gdzie rozwój technologii pędzi i nie ma bynajmniej zamiaru poprzestać na stanie faktycznym. To co posiadamy ciągle zwiększa się. Jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu nasze babcie w życiu nie pomyślałyby, że będzie coś takiego jak internet na tak masową skalę. Kiedyś dostać dobre ubranie to był prawdziwy cud. Żywność sprzedawana na kartki. Teraz w formie kartki posiadamy karty do płatności zbliżeniowych. Internet oraz usługi internetowe zwiększają się w ogromnie szybkim tempie. Teraz włączając komputer jesteśmy w stanie zrobić większość rzeczy z naszego codziennego życia. Tak jest i w przypadku możliwej opcji płatności sms. Czy warto? Jak to działa?

Czym jest płatność sms

Niewątpliwie do zalet płatności SMS należy przede wszystkim szybkość przeprowadzania transakcji. Jak wiemy w dzisiejszym świecie telefon jest w stanie umożliwić wręcz błyskawiczne przekazanie pieniędzy. Również nie ma najmniejszego problemu aby wręcz natychmiast potwierdzić dokonanie transakcji. Szczególnie należy podkreślić to jako ogromną zaletę patrząc z punktu widzenia użytkownika, który praktycznie natychmiast otrzymuje dostęp do usługi lub produktu. Za te, za które oczywiście wcześniej zapłacił. Niewątpliwie następnym dużym plusem tego typu rozwiązania jest duża dostępność. Co przekłada się na fakt, że obecnie praktycznie każdy posiada własny telefon komórkowy. Przy przekazywaniu pieniędzy za pomocą SMS-a nie jest konieczne instalowanie żadnego typu aplikacji. Czy też nie trzeba zakupić nie wiadomo jak nowoczesnego modelu telefonu. Nie jest również konieczne posiadanie konta w różnych serwisach, które umożliwiają błyskawiczne płatności przez Internet. Nie jest konieczne posiadanie nawet konta bankowego.

Zalety i wady płatności sms

Tak to w przyrodzie bywa, że dana rzecz posiada zarówno zalety jak i wady. Gdyby tak nie było żylibyśmy w utopijnym świecie a rozwój byłby bardzo ograniczony. Ponieważ nie można byłoby pracować nad błędami aby je udoskonalać i tworzyć świat coraz to lepszą wersją samego siebie. Płatność sms ma także swoje wady i wynikające z nich ograniczenia. Ważne aby mieć świadomość, że ta forma płatności najczęściej niesie ze sobą ryzyko dużych prowizji, które mogą wynosić nawet około połowy ceny netto. Usługę tę ogranicza maksymalny koszt jednego SMS-a. Co to oznacza? Metody tego typu płatności są wykorzystywane jedynie do transakcji tzw. mikropłatności czyli drobnych transakcji na stosunkowo nieduże sumy. Biorąc pod lupę kwestię korzystania z telefonu należy zapamiętać, że nie ma praktycznie możliwości odzyskania pieniędzy- w przypadku kiedy dochodzi do pomyłki na przykład docelowa wiadomość zostanie wysłana na zły numer. Niesie to jak widać duże ryzyko pewnych negatywnych niuansów należy jednak pamiętać, że każda forma płatności ma swoje plusy oraz minusy. Należy przekalkulować co nam najbardziej się opłaca i pójść za ciosem. Trochę za intuicją ale i warto wesprzeć się właśnie w internetowych artykułach czy zapytać eksperta o poradę.