rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Komputery i internet

Jak ustalić kogo to jest numer- mając niewiele informacji i punktów zaczepienia

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu spotkał się z sytuacją, że miał w spisie połączeń telefonu numer, którego zupełnie nie znał i który nie kojarzył mu się z nikim z grona znajomych. Jest to bardzo irytujące, zwłaszcza gdy telefony się powtarzają.

Dlaczego taka sytuacja z głuchymi telefonami to problem?

Po pierwsze, bo nikt nie lubi być zaskakiwany w taki sposób. Gdy nie wie się, kto właściwie dzwoni- wprowadza to pewien rodzaj niepewności i dezorientacji. Po drugie głuche telefony to zazwyczaj sprawka dowcipnisiów, którzy w ten oto  sposób stroją sobie głupie żarty. Po trzecie nikt nie lubi być zaskakiwany takimi telefonami, bo nie ma nigdy pewności, że nie jest to zwyczajna pomyłka.

Kto może dzwonić z nieznanego numeru? 

Po pierwsze ankieterzy telefoniczni. Są oni naprawdę namolni, upierdliwi i zrobią niemal wszystko, żeby podtrzymać na siłę kontakt z rozmówcą. Z nieznanego numeru dzwonią też zazwyczaj oszuści, którzy chcą naciągnąć starszych ludzi na znaczne sumy pieniędzy. Z tej metody korzystają także fanatyczni wielbiciele, którzy chcą zaszczuć psychicznie swoją ofiarę.

Nie zawsze jednak z numerów, które się nie zna, dzwonią oszuści i toksyczne osoby. Czasem zdarza się, że są to znajomi z dawnych szkolnych lat, którzy chcieli się z nami w jakiś sposób skontaktować. Zadzwonić do nas z obcego numeru mogą także dalsi krewni lub panie z przychodni w celu potwierdzenia terminu wizyty lekarskiej.

Jak sprawdzić kogo to numer telefonu?

Po pierwsze można zwyczajnie oddzwonić i zapytać- z kim ma się do czynienia. Chociaż sposób ten wydaje się nieco prymitywny i staroświecki, jest jak najbardziej skuteczny. Drugą opcją jest przeszukanie mediów społecznościowych i zorientowanie się, czy ktoś z naszych znajomych nie posiada takiego numeru.

Jest to wyzwanie nieco karkołomne, zwłaszcza gdy ktoś ma multum przyjaciół i znajomych. Trzecia możliwość to wpisanie numeru intruza do specjalistycznej wyszukiwarki numerów. Trzeba przyznać, że potrafi ona szybko uzyskać garść informacji o użytkowniku telefonu, o ile j widnieje on w jej bazie danych.

Co może jeszcze ustalić wyszukiwarka numerów?

Po pierwsze i najważniejsze jak nazywa się właściciel numeru. Po drugie, z jakiego miasta dzwoni. Po trzecie da się nawet ustalić, czy dzwoni z Polski, czy z zagranicy. Po czwarte można spróbować uzyskać wykaz jego telefonicznej aktywności. Taka wyszukiwarka to sprytne urządzenie, gdyż dzięki niej szybko można ustalić do kogo należy numer telefonu i to się jej chwali. Dzięki niej życie osoby notorycznie nękanej głuchymi telefonami może w końcu się odmienić na lepsze. I nie będzie ona musiała więcej drżeć ze strachu na dźwięk dzwonka telefonu

Czy można zablokować niechcianego intruza?

Ależ oczywiście. Można to zrobić samemu, stosując odpowiednie komendy na telefonie komórkowym. Można taką prośbę wystosować do operatora naszej sieci komórkowej. Bywa i tak, że gdy ignoruje się zaczepki prześladowcy lub ankietera- on sam w końcu rezygnuje i nie nęka nas całodobowymi telefonami. Niemniej zdarza się to raczej sporadycznie.