rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Technologia

Bezpieczna poczta e-mail w Google G Suite

Zalety niekomercyjnych rozwiązań Google zna i ceni wiele zadowolonych użytkowników. Firma nie poprzestaje jednak realizować komercyjnych projektów, które doskonale sprawdzają się w zastosowaniach profesjonalnych. Do wyboru jest sporo wariantów w różnych cenach i konfiguracjach, które służą do sprawnej komunikacji i zarządzania zespołem ludzi. Jest to konkurencyjna oferta wobec produktów wielu innych firm, ponadto rozwiązania Google płynnie współpracują z dostępnym oprogramowaniem. Przykładowo, ustanowienie spotkanie w aplikacji Meet w kalendarzu Outlooka nie stanowi problemu. Podobnie, eksport kalendarzy jest szybki i bezawaryjny.

Poczta GSuite

Google oferuje całą gamę produktów i rozwiązań do zastosowań profesjonalnych. Są one określane jako G Suite lub Google Workspace.
W ramach tej oferty każdy przedsiębiorca ma do wyboru wiele rewelacyjnych aplikacji. Jest to przede wszystkim poczta, pozwalająca utworzyć osobny adres e-mail wraz z aliasami dla każdego z pracowników. Ponadto są dostępne takie rozwiązania jak Meet (aplikacja pozwalająca na organizowanie profesjonalnych telekonferencji), Kalendarz, Chat (narzędzie do prowadzenia szybkich i konkretnych rozmów, dzięki czemu niepotrzebnie nie zaśmieca się skrzynki pocztowej), Arkusze, Dokumenty, Prezentacje i Formularze oraz wiele innych.
Google Workspace jest naturalnym następcą G Suite.

Plany taryfowe Google Workspace

W zależności od wielkości firmy można wybrać jeden z czterech planów taryfowych:
– Business Starter,
– Business Standard,
– Business Plus oraz przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów, oczekujących indywidualnie dopasowanej oferty, pakiet Enterprise.
Pierwsze trzy abonamenty można zakupić dla maksymalnie 300 pracowników. Jest to ilość z pewnością odpowiadająca potrzebom zdecydowanej większości przedsiębiorców. Natomiast, jeżeli konieczne jest rozwiązanie bez jakichkolwiek ograniczeń to zawsze można się skontaktować z działem sprzedaży w celu negocjacji abonamentu Enterprise.
Plan taryfowy Enterprise nie posiada dosłownie żadnych limitów dotyczących ilości obsługiwanych pracowników. Oznacza to, że w tym przypadku nie ma ani górnego, ani również dolnego limitu. Nawet jeżeli prowadzimy prężny kilkuosobowy zespół, lecz potrzebujemy więcej miejsca na dyskach w chmurze to bez problemu możemy zakupić rozwiązanie Enterprise.

Co oferuje profesjonalna poczta Google?

Niezależnie czy wybierzemy najtańszy czy najdroższy abonament otrzymamy możliwość korzystania z profesjonalnej poczty dostosowanej do potrzeb zarządzanego przez nas przedsiębiorstwa. Złożone i nieustannie rozwijane algorytmy gwarantują przechwycenie spamu, phishingu i innych form cyberprzemocy w 99,9% przypadków ataków. Jest to wsparcie, które trudno przecenić, szczególnie obecnie, gdy ryzyko utraty, zaszyfrowania czy kradzieży danych jest bardzo wysokie. Wsparcie najlepszych programistów na rynku jest pomocą wartą praktycznie każdych pieniędzy. Tymczasem oferta poczta GSuite zaczyna się już od 20 PLN miesięcznie za pojedynczego użytkownika.
W niższych planach taryfowych mamy możliwość prowadzenia spotkań online dla 100, 150 osób oraz od 30 GB do 1 TB dostępnego miejsca w chmurze dla każdego użytkownika.

Vault – pozyskiwanie danych elektronicznych

Wyższe abonamenty, Business Plus oraz Enterprise oferują ponadto usługę Vault, czyli pozyskiwanie danych elektronicznych. Jest to rozwiązanie dla osób oczekujących wyższego stopnia ochrony swoich danych. Usługa ta ułatwia przeszukiwanie użytecznych plików w dowolnej użytkowanej w ramach Google Workspace aplikacji oraz ich przechowywanie i eksportowanie. Możliwe jest łatwe zdefiniowanie reguł przechowywania i blokowania danych pochodzących od całego zespołu lub wybranych jednostek organizacyjnych.
Usługa ta umożliwia odzyskiwanie danych nawet w przypadku konieczności zawieszenia któregoś z kont. Oznacza to, że zwiększona rotacja pracowników jest znacznie mniejszym problemem niż dotychczas, gdyż dane, cenne z punktu widzenia firmy, wciąż są dostępne i możliwe do użycia.
Uzyskanie kopii potrzebnych danych jest banalne, ale to co świadczy o przewadze usługi Vault jest możliwość swobodnego eksportowania danych w formacie ułatwiającym dalszą analizę. Potrzebne pliki i informacje z łatwością można powiązać z poszczególnymi użytkownikami usługi, a system na koniec dokona weryfikacji zgodności pomiędzy danymi wyeksportowanymi a danymi przechowywanymi na dyskach.

Pozostałe zalety usługi Google Workspace

W ramach współpracy z Google otrzymujemy indywidualne konto dla każdego użytkownika ze spersonalizowanym adresem e – mail, czyli adresem w formacie imię_nazwisko@nazwa_naszej_firmy.
Dodatkowo można tworzyć aliasy dla poszczególnych użytkowników oraz adresy grupowe dla działu sprzedaży, obsługi technicznej etc., które nie są traktowane jako osobni użytkownicy, a więc nie wymagają opłat.
Google Workspace można bezpłatnie wypróbowywać przez 14 dni, dlatego jeżeli po przeczytaniu tego artykułu jeszcze nie zdecydowałeś, to po prostu wypróbuj tę usługę osobiście i sam się przekonaj czy warto.