rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Technologia

Jak zmienić adres IP w telefonie?

W obecnych czasach zdecydowana większość osób posiada swojego własnego smartfona, z którego korzysta na co dzień. Oznacza to, że osoby te mają znacznie bardziej ułatwiony dostęp do zawartości internetowej. W wielu przypadkach smartfon zastępuje laptop lub komputer stacjonarny, głównie ze względu na swoją mobilność i łatwość w użyciu. Jeżeli ktoś nie musi wykonywać żadnych większych czynności komputerowych, sam smartfon może okazać się być jedynym potrzebnym urządzeniem pozwalającym na połączenie z siecią. Jednakże jeżeli podczas regularnego użycia smartfona pragnie się także kontrolować swój ślad zostawiany w Internecie, to konieczne może być użycie bardziej zaawansowanych technik.

Czym jest adres IP?

Jak zapewne większość użytkowników internetowych doskonale zdaje sobie sprawę, każde urządzenie podłączone do Internetu posiada swój własny adres. Adresem tym jest IP i składa się on z ciągu cyfr, który jest w pełni unikalny do konkretnego urządzenia połączonego z siecią w danym momencie. Jest on także rejestrowany przez strony internetowe, które są odwiedzane przez danego użytkownika. Dlatego też z różnych przyczyn koniecznością może się okazać ukrycie swojego adresu IP albo jego zmiana na inny. W wielu przypadkach jest to wynik tego, że pragnie się otrzymać dostęp do zawartości dostępnej tylko z wybranych lokalizacji. Jako że adres IP zależy od położenia geograficznego, jego zmiana na inny może pomóc w dotarciu do stron, które powinny być niedostępne. W innych przypadkach zaś, z różnych przyczyn ktoś został zbanowany na danym portalu. Ban tego typu polega na zablokowaniu wybranego adresu IP. Dlatego też i w takiej sytuacji, zmiana adresu IP pomoże w pozbyciu się problemu i wejściu na wybraną stronę internetową.

Jak zmienić adres IP w telefonie?

Większość osób, które miały wiele lat doświadczenia w regularnym korzystaniu z sieci internetowej na pewno wie co nieco o adresie IP, a także o sposobach jego ukrywania lub zmiany. Najbardziej popularną metodą jest oczywiście użycie serwisów VPN, które niejako przekierowują do innego adresu IP. W ten oto sposób dany użytkownik wyświetla się na stronie pod innym adresem.
Jednakże rozwiązania te zazwyczaj opierają się na programach dostępnych na zwykłych komputerach. W dobie zwiększonego użycia smartfonów, sytuacja uległa dużej zmianie. Ze względu na to zapotrzebowanie, zaczęły powstawać specjalne aplikacje, które pozwalają na to, aby korzystać z serwisów VPN. Działają one na podobnej zasadzie co programy przeznaczone dla laptopów lub komputerów stacjonarnych, jednakże zostały one dostosowane do użycia na smartfonach. Jako że wiele osób interesuje się tego typu metodą na zmianę adresu IP, aplikacji tych przybywa. Wiele z nich oferuje bardzo dużo ciekawych opcji, z których warto skorzystać. Dlatego też jeżeli ktokolwiek dalej zastanawia się nad tym jak zmienić adres IP w telefonie, to na pewno nie musi się obawiać braku możliwości. Szeroki wybór aplikacji typu VPN zapewnia, że każdy znajdzie coś dla siebie.