rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Technologia

Jak budować pozytywny wizerunek firmy w internecie? Social Media.

Prowadząc własną działalność gospodarczą, nie sposób pominąć działań online. W dzisiejszych czasach komunikacja z potencjalnymi klientami odbywa się głównie w sieci, ponieważ właśnie tam spędzają oni coraz więcej czasu. Nieograniczony dostęp do Internetu powoduje, że cały czas śledzą oni najnowsze publikacje, zdjęcia, oznaczanie czy polecanie. Dlatego tak ważny jest odpowiednio kreowany wizerunek firmy w internecie, który buduje świadomość konkretnej marki wśród użytkowników.

Profil w Social Media to Twoja wizytówka biznesowa.

Zastanawiasz się jak budować pozytywny wizerunek firmy w internecie? Po pierwsze uporządkuj swoje działania w mediach społecznościowych. Załóż profil i uzupełnij wszystkie potrzebne informacje tak, aby stać się wiarygodnym. Poinformuj klienta, kim jesteś, czym się zajmujesz i gdzie można Cię znaleźć. Podaj Twój numer telefonu i adres strony internetowej. Uświadom klienta, w jakich obszarach się specjalizujesz, w czym możesz mu pomóc i jaki problem jesteś w stanie rozwiązać. Wszystkie istotne informacje przedstaw w sposób dostępny i przejrzysty. Pamiętaj, że pierwsze trzy sekundy decydują o tym, czy odwiedzający Twój profil zainteresuje się zamieszczoną na nim treścią.

Wizerunek firmy w internecie, a tworzenie społeczności.

Jeśli chcesz zadbać o rozpoznawalność Twojej marki w sieci, musisz przede wszystkim działać systematycznie i uzbroić się w cierpliwość. Zaufania nie da się zbudować szybko. Zazwyczaj zebranie grupy fanów zajmuje kilka miesięcy. Szybkość pojawienia się reakcji zależy od tego, czy podejmiesz współpracę z partnerami, którzy mają podobnych klientów oraz czy przeznaczysz budżet na reklamę. Najważniejsze jest jednak tworzenie wartościowych treści, które inni zaczną udostępniać i komentować.

Trzymaj rękę na pulsie.

Dbając o wizerunek firmy w internecie, kluczowe jest szybkie odpowiadanie na wiadomości. Pytania klientów, zarówno pod postami, jak i tymi na messenger, nigdy nie powinny pozostać bez odpowiedzi. Istotne, choć nadal niedoceniane jest reagowanie na opinie klientów. Pokaż, że liczysz się z ich zdaniem i doceniasz trud, jaki zadali sobie, wystawiając komentarz. Gdy udzielasz informacji zwrotnej, zwróć się personalnie do klienta i rozbuduj wypowiedź, nie ograniczając się jedynie do słowa „dziękuję”.

Jakie platformy społecznościowe wybrać, kreując pozytywny wizerunek firmy w internecie?

Zanim zdecydujesz się na nowy portal w Social Media, musisz przeanalizować, gdzie znajdują się Twoi klienci. Najwięcej czasu poświęcaj tej platformie, która może przynieść Ci największe efekty oraz wysoko pozycjonuje się w wynikach wyszukiwania. Do najpopularniejszych serwisów społecznościowych należą między innymi: Facebook, LinkedIn, Instagram, YouTube. Weź pod uwagę, że strategia komunikacji online musi być spójna. Możesz pozyskiwać fanów na Facebooku, by przekierowywać ich np. do newslettera i utrzymywać z nimi kontakt na blogu, przywiązać do swojej strony i przekierować do sklepu. To od Ciebie zależy, jaką strategię wybierzesz.