rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Technologia

Dlaczego warto wybrać dedykowany hosting www?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie praktycznie każda firma powinna posiadać profesjonalną stronę internetową. Godny uwagi jest jednak fakt, że będzie działała ona sprawnie i szybko nie tylko i wyłącznie wtedy, gdy zostanie właściwie zoptymalizowana. Przedsiębiorstwo powinno dodatkowo zainwestować z bardzo wysokiej jakości serwer. Oczywiście firmy posiadające prostą stronę mogą postawić na hosting współdzielony. Z kolei większe sklepy internetowe czy portale muszą wybrać dedykowany hosting www. Jakie są zdecydowanie najbardziej istotne atuty tego rozwiązania?

Czym dokładnie różni się serwer dedykowany od hostingu współdzielonego?

Hosting współdzielony w najprostszym możliwym ujęciu można zdefiniować, jako jedną fizyczną maszynę, z której zasobów będzie korzystało kilka osób. Jest to oczywiście doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy dane przedsiębiorstwo nie będzie dysponowało wymagającą stroną internetową. Ewentualne problemy mogą mieć miejsce w momencie, gdy strona może poszczycić się zdecydowanie większym ruchem. Ponadto strona internetowa może rozwijać się w stosunkowo szybszym tempie, niż przewiduje to dany serwer współdzielony. Odbije się to oczywiście praktycznie na wszystkich użytkownikach określonego serwera.

Z kolei dedykowany serwer można określić jako posiadanie fizycznego komputera na własność. Przedsiębiorstwo nie musi wtedy dzielić się z innymi zasobami. Możliwe jest wtedy nie tylko i wyłącznie wgranie na serwer własnego oprogramowania, ale również dokonywanie dowolnej konfiguracji. Należy jednak mieć świadomość, że zarządzenie hostingiem dedykowanym będzie możliwe tylko i wyłącznie w przypadku posiadania własnego administratora lub fachowej wiedzy.

Jakie zalety ma dedykowany hosting www?

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet serwera dedykowanego należy oczywiście zaliczyć możliwość praktycznie dowolnej konfiguracji poszczególnych parametrów serwera. Godny uwagi jest fakt, że użytkownik może nie tylko wybrać oprogramowanie. Wśród licznych atutów omawianego rozwiązania należy także wymienić możliwość kontroli liczby procesorów, ilości pamięci RAM czy pojemności dysku twardego.

Nie można oczywiście zapomnieć, że serwer dedykowany jest znacznie bardziej wydajny i stabilny w porównaniu do współdzielonego. W zdecydowanej większości przypadków będzie to sprzęt o najwyższych możliwych parametrach wydajności. Ponadto serwer charakteryzuje się niezawodnością. Godny uwagi jest fakt, że w renomowanych firmach serwery dedykowanie wykazują się gwarancją dostępności przez przynajmniej 99% czasu użytkowania.

Przedsiębiorstwo może podjąć decyzję o wyborze jego parametrów. W ten sposób można mieć całkowitą pewność, że dana strona internetowa będzie działała bez żadnych problemów. Ponadto w przypadku ewentualnych ruchów ruchu omawiane rozwiązanie jest skalowalne. Można w ten sposób odpowiednio dostosować nie tylko i wyłącznie jego pamięć, ale również pojemność.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że serwery dedykowane rekomendowane są szczególnie rozbudowanym stronom internetowym, które posiadają stosunkowo duże liczby użytkowników. Przedsiębiorstwo ma wtedy możliwość korzystania nie tylko z całej mocy obliczeniowej, ale również pamięci określonego serwera. Godny uwagi jest także fakt, że omawiany serwer dedykowany będzie gwarantował bezpieczeństwo danych.

Jak zostało już wspomniane wcześniej zarządzanie serwerem dedykowanym będzie możliwe tylko i wyłącznie w przypadku posiadania odpowiedniej wiedzy. Można również zatrudnić administratora do obsługi omawianego rozwiązania.

Jakie kwestie należy uwzględnić przy wyborze dedykowanego hostingu www?

Nie jest rekomendowane sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną. Zdecydowanie lepszym parametrem będzie stosunek ceny do jakości. Warto wiedzieć, że renomowane firmy hostingowe za dodatkową opłatą są w stanie zarządzać serwerem dedykowanym za klienta. Nie trzeba wtedy wydawać pieniędzy na zatrudnienie dodatkowego administratora.

Warto postawić na serwer dedykowany znanej i renomowanej firmy. Doświadczone przedsiębiorstwo będzie wiedziało, jakie są oczekiwania firm. Godny uwagi jest fakt, że znane przedsiębiorstwa z branży hostingowej systematycznie aktualizują swoje rozwiązania. W przypadku ewentualnych problemów można kontaktować się z pracownikami firmy praktycznie 24 godziny na dobę.

Nie jest rekomendowane korzystanie usług z firm, które dopiero zaczynają działać w tej trudnej i wymagającej branży. Mogą bowiem nie być w stanie spełnić bardzo dużych wymagań klientów.