rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Technologia

Jakie są najpopularniejsze rodzaje switchy?

W dzisiejszych czasach jest coraz więcej urządzeń w domu, które wymagają połączenia z Internetem. Osoby, które chcą stworzyć inteligentny dom z prawdziwego zdarzenia powinny jak najszybciej postawić na niezawodny przełącznik. Producenci oferują różne rodzaje switchy, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Poszczególne modele mają swoje zalety i wady. Aby dokonać udanego zakupu warto jak najszybciej zapoznać się z poszczególnymi urządzeniami.

Co warto wiedzieć o przełącznikach?

Większość osób, które przegląda dostępne w sklepach komputerowych switche w pierwszej kolejności zwraca uwagę na ilość dostępnych portów. Aby wybrać porządny sprzęt należy jednak zwrócić uwagę na wiele innych elementów. Godne polecenia są przełączniki, które wyposażone są w specjalne zabezpieczenia przepięciowe. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, aby zwracać uwagę na sposób mocowania przełącznika. Osoby, które korzystają z popularnych szaf rackowych powinny dokładnie sprawdzić, czy wybrane switche posiadają specjalne wpięcia. Ogromną rolę odgrywa lokalizacja poszczególnych kontrolek na obudowie. Przełącznik należy zamontować oczywiście w taki sposób, aby poszczególne diody LED były w pełni widoczne. Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa to warto postawić na switche, które posiadają zaawansowane zabezpieczenia. Przydać może się nie tylko blokada do portów, ale również kontrola poszczególnych adresów MAC i IP.

Najpopularniejsze rodzaje switchy?

W chwili obecnej można wyróżnić trzy główne rodzaje przełączników sieciowych. Mowa tutaj oczywiście o switchach zwykłych, inteligentnych i zarządzanych. Zwykły switch jest oczywiście najprostszym rozwiązaniem i nie oferuje on możliwości wprowadzania własnych ustawień przez poszczególnych użytkowników. Przełączniki tego typu jak łatwo się domyślić niestety nie sprawdzą się w większych firmach. Zwykły switch bez problemu sprawdzi się z kolei w niewielkich biurach domowych. Jeżeli chodzi o przełączniki inteligentne, to posiadają one zdecydowanie więcej możliwości konfiguracji. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można je umiejętnie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Switch zarządzany jest najbardziej zaawansowanym sprzętem, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Jest to najlepszy wybór dla osób, które zajmują się administrowaniem zdecydowanie większych rozwiązań sieciowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając switch?

Aby wybrać dobry przełącznik należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego przeznaczenie. Od tego, gdzie będzie wykorzystane dane urządzenia zależą kluczowe parametry. Jeżeli switch będzie tylko częścią sieci biurowej, to należy skupić się na możliwościach sprzętowych danego urządzenia. Jeżeli switch ma współpracować z profesjonalną infrastrukturą przemysłową, to warto zwrócić uwagę na jego konstrukcję. Ogromną rolę odgrywa odporność na wysokie temperatury i wstrząsy. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać switch, powinny skorzystać z fachowego doradztwa doświadczonego informatyka lub sprzedawcy.