rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Technologia

Najpopularniejsze materiały POS rodzaje i zastosowanie

Materiały POS od wielu lat stosowane są w terminologii marketingowej, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Mowa tutaj oczywiście o wszelkiego typu nośnikach reklamy, których głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi poszczególnych klientów i zwiększenie sprzedaży wybranych towarów i usług. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, jakie są materiały POS rodzaje i jakie jest ich kluczowe zastosowanie.

Materiały POS rodzaje

Materiały POS można podzielić na trwałe i miękkie. W tym pierwszym przypadku mamy oczywiście do czynienia z twardymi kasetonami i regałami, które najczęściej wykonane są z plastiku albo metalu. Przez materiały miękkie określa się z kolei rozwiązania, które bazują na papierze i kartonie. Do POS można zaliczyć stojaki na ulotki (counter card), reklamy ruchome (wobbler), bloczki z ulotkami i naklejki. Nie można zapominać także o reklamach podświetlanych (lightbox) i reklamach stojących (stands). W ostatnim czasie dość dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne tacki na produkty (tray) i toppery, czyli charakterystyczne elementy reklamowe, które mieszczone są bezpośrednio nad stojakiem reklamowym.

Niezawodne materiały przeznaczone na sufit i podłogę

W dzisiejszych czasach w branży reklamowej największym zainteresowaniem cieszą się materiały POS, które przeznaczone są na sufit i podłogę. Jeżeli chodzi o sufity, to firmy korzystają nie tylko z flagietek, ale również specjalnych zawieszek sufitowych typu hanger. Zdecydowanie więcej jest różnorodnych materiałów na podłogę. Spowodowane jest to oczywiście tym, że większość osób spogląda głównie w kierunku podłogi. Producenci oferują specjalne owijki paletowe, potykacze, naklejki podłogowe i materiały typu pole sign. Nie można zapominać także o profesjonalnych stoiskach prezentacyjno-degustacyjnych.

Czym charakteryzują się materiały POS przeznaczone na półkę?

Najpopularniejszym materiałem POS przeznaczonym na półkę jest oczywiście wobbler, czyli popularny kiwak albo dyndacz. Mowa tutaj oczywiście o ruchomej reklamie, która montowana jest bezpośrednio na półce za pomocą specjalnego paska elastycznego z plastiku. Wobblery wykonane są zazwyczaj z przezroczystego tworzywa sztucznego albo wysokiej jakości folii. Na poszczególnych końcach wobblera znajduje się taśma samoprzylepna do której można oczywiście przytwierdzić reklamę. Bardzo popularną formą reklamy jest także shelf-liner, czyli zamocowana na półce listwa, do której można umieścić różnorodne informacje na temat reklamowanych produktów. Profesjonalne Shelf-linery bardzo często stosowane są w połączeniu ze stopperami. Jedną z najpopularniejszych reklam półkowych jest także topper, czyli specjalna nakłada na górna część półki albo standu. Toppery montowane są w najwyższych miejscach półek, dzięki czemu można wyróżnić najważniejsze produkty, które chce się sprzedać. Przy tego typu materiałach pamiętać należy o tym, że nie można ich dużo nagromadzić w niewielkiej przestrzeni ponieważ mogą przynieść zdecydowanie inny efekt od zamierzonego.