rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Komputery i internet

Wzmacniacz sygnału – wszystko co powinieneś wiedzieć

Twoje połączenie wifi wiecznie się zrywa lub jest po prostu słabej jakości? Niestety sam router często może nie wystarczać. Mamy na to rozwiązanie! Jest nim wzmacniacz sygnału wifi. Co to właściwie jest i jak działa? Jeśli jeszcze nie wiesz – zapraszamy do przeczytania artykułu!

Wzmacniacz sygnału wifi – czym jest?

Wzmacniacze sygnału wifi to nic innego jak proste, niewielkie urządzenia elektroniczne, które zwiększają, poprawiają zasięg oraz sygnał lokalnej sieci bezprzewodowej. Są wyposażone w anteny, które odbierają sygnał wifi, a następnie przesyłają go dalej, tym samym zwiększając zasięg. Wzmacniacz sygnału to względnie niedrogie rozwiązanie. W ofercie sklepów znajdziemy zarówno tańsze, jak i droższe sprzęty. Różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale również parametrami, takimi jak np. częstotliwość pracy lub przepustowość.

Zobacz także: Przenośny router wifi

Problemy z połączeniem

Przed zakupem wzmacniacza sygnału, warto zastanowić się czy problem w jakości wifi nie wynika z czego innego. Być może router nie jest odpowiednio skonfigurowany, bądź wina leży po stronie naszego dostawcy internetu. Jeżeli jednak z powyższymi sprawami jest wszystko w porządku, możemy wówczas rozważyć zakup wzmacniacza sygnału.

Wzmacniacz sygnału – kiedy warto się zdecydować?

Problem z jakością i zasięgiem wifi najczęściej dotyczy mieszkańców domów o dużej powierzchni. Zwłaszcza, jeżeli jego ściany wykonane są z materiału dodatkowo tłumiącego zasięg. Przykładowo żelbeton, który niestety pogarsza jakość sieci bardziej niż na przykład cegła.

Również w przypadku chęci korzystania z wifi na zewnątrz, zakup repeatera może okazać się dobrym pomysłem.

Jeden router na całe mieszkanie może nie wystarczyć, jeżeli zamieszkujemy wielopoziomowe mieszkanie. Zasięg wówczas jest mocniejszy na piętrze, na którym znajduje się router, natomiast na pozostałych może okazać się niewystarczający.

Kolejną sytuacją, w której warto rozważyć zakup repeatera jest zamieszkiwanie gęsto zaludnionego bloku. Mieszkańcy korzystają z różnych sieci, które wzajemnie się zakłócają. Wzmacniacz sygnału zdecydowanie wyeliminowałby ten problem, rozpraszając obce połączenia.

Wzmacniacz sygnału – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli zdecydowaliśmy się już na kupno wzmacniacza sygnału, warto zastanowić się jakie cechy powinien on posiadać, aby spełniał nasze oczekiwania. Jedną z nich są pasma transmisji. Tańsze modele zwykle funkcjonują w częstotliwości 2.4GHz, która jest niezwykle podatna na zakłócenia. Z kolei te droższe dysponują również częstotliwością 5GHz, dzięki czemu prędkość transmisji jest wyższa. Kolejna ważną rzeczą pry wyborze wzmacniacza wifi gra standar wifi. Im większy standar będzie posiadało wifi, tym z wyższą prędkością będzie działał repeater.

Wiesz już czym jest wzmacniacz sygnału wifi oraz czym się kierować przy jego wyborze. Pamiętaj, aby przed zakupem zrobić dokładny research, ta aby wybrać urządzenie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Dziękujemy za przeczytanie artykułu! Mamy nadzieję, że okazał się pomocny!

Zobacz także: Antena internetowa – jaką wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.