rankscore.pl

Biznes IT Marketing

Technologia

Jak usunąć reklamy z telefonu?

Jak wiadomo wyskakujące reklamy w przeglądarce telefonu są bardzo irytujące dla zdecydowanej większości użytkowników. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak w prosty sposób można sobie z nimi poradzić. Jak usunąć reklamy z telefonu?

Dlaczego warto pozbyć się reklam w telefonie

Należy mieć świadomość, że standardowe reklamy są nie tylko i wyłącznie bardzo uciążliwe na urządzeniach mobilnych, ale dodatkowo mogą być niebezpieczne dla rachunku telefonicznego u osób, które mają ograniczony plan transmisji danych. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pobieranie ciężkich stron internetowych zajmuje stosunkowo dużą ilość danych. Użytkownik nie potrzebuje zatem dodatkowo ponosić opłat za ładowanie wiadomości marketingowych od poszczególnych reklamodawców.

Używanie przeglądarki Opera

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to najprostsza metoda na uniknięcie reklam w trakcie przeglądania w systemie Android. Godny uwagi jest fakt, że bezpłatna Opera jest wyposażona w bloker reklam. Oczywiście nie będzie do najlepsze rozwiązanie w przypadku użytkowników korzystających z takich przeglądarek, jak Firefox czy Chrome. Warto wiedzieć, że nie trzeba robić praktycznie nic wyjątkowego. Wystarczy zainstalować Operę, a następnie używać jej tak samo, jak innej przeglądarki.

Zainstalowanie bezpłatnej przeglądarki Ad-block

Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest używanie przeglądarki Ad-block Browser. Warto wiedzieć, że została ona stworzona przez to samo przedsiębiorstwo, które wprowadziło na rynek znanego wszystkim AdBlocka. Godny uwagi jest fakt, że Adblock Browser można bez żadnego problemu bezpłatnie pobrać z Google Play.

Blokowanie wyskakujących reklam w Chrome

Osobom, którym bardzo przeszkadzają wyskakujące reklamy, ale nie są one zainteresowane instalowaniem kolejnej przeglądarki, rekomendowane jest zablokowanie ich w przeglądarce Google Chrome.

Należy zatem uruchomić przeglądarkę, a następnie dotknąć trzech kropek znajdujących się w prawym górnym rogu ekranu. Kolejnym krokiem będzie wybranie opcji Ustawienia, a dokładnie Ustawienia witryny. Następnie można bez żadnego problemu przewinąć w dół wszystkie wyskakujące okienka. Oczywiście koniecznie trzeba upewnić się, że suwak został ustawiony na Zablokowany.

Użycie trybu Oszczędzania danych

Osoby, które używają przeglądarki Chrome mogą skorzystać z bardzo skutecznego sposobu na pozbycie się reklam. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że oszczędzanie danym jest w stanie kompresować poszczególne aspekty stron internetowych, które nie są wymagane na smartfonach.

Gwarantuje również zdecydowanie płynniejsze przeglądanie internetu. Ponadto użytkownik ma możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na rachunkach czy transmisji danych. Smartfon nie będzie bowiem zajmował się mało istotnymi animacjami czy reklamami.

Wystarczy w tym celu otworzyć przeglądarkę Chrome. Kolejnym krokiem będzie kliknięcie w menu z trzema kropkami znajdującymi się w prawym górnym rogu. Należy wybrać ustawienia, a później znaleźć oszczędzanie danych. Oczywiście konieczne jest upewnienie się, że są one ustawione na On.