rankscore.pl

Biznes IT Marketing

ściąganie filmów z youtube
Technologia

Metody na ściąganie filmów z YouTube

YouTube w ostatnich latach zyskał pozycję jednego z największych potentatów na rynku rozrywki. Można znaleźć tu niemal wszystko – zarówno śmieszne filmiki, jak i kanały informacyjne oraz edukacyjne. Niemniej jednak, problem pojawia się, kiedy nie ma się zasięgu sieci internetowej. Dotarcie do umieszczonych w serwisie materiałów jest wtedy zwyczajnie niemożliwe. Na szczęście, możliwe jest wcześniejsze pobranie interesującej pozycji, dzięki której można obejrzeć ją, kiedy dostęp do sieci zawiedzie.

Czy ściąganie filmów z YouTube jest legalne?

Osoby, które chcą pobrać jakiekolwiek pliki z sieci, powinny zawczasu dowiedzieć się, czy jest to legalne. Otóż, polskie prawo stanowi, że udostępnione materiały można wykorzystywać na własny użytek, pod warunkiem, że są one pobierane bezpośrednio od ich twórcy. Nielegalne jest z kolei udostępnianie pobranych plików w jakikolwiek sposób innym osobom, chyba że ich właściciel wyrazi na to zgodę.

Ściąganie filmów z YouTube – jak działa

Sami właściciele serwisu zadbali o to, by ściąganie filmów z YouTube było łatwe. Wystarczy wykupić płatną subskrypcję, która nie kosztuje więcej niż 30 zł miesięcznie. Gwarantuje ona użytkownikowi dostęp do filmów, a jednocześnie brak konieczności oglądania męczących reklam. Równocześnie każda osoba, która posiada płatny dostęp do YouTube, ma zagwarantowaną możliwość pobrania plików, korzystając z aplikacji mobilnej.

Warto podkreślić, że pobrany plik nie będzie widoczny w plikach smartfona. Nagrania, które zostały pobrane, są specjalnie zaszyfrowane i można je obejrzeć wyłącznie w aplikacji YouTube.

Ściąganie filmów z YouTube poprzez strony internetowe

Każda osoba, która chciałaby pobrać pliki z YouTuba bezpośrednio na swój komputer, powinna skorzystać z różnego rodzaju aplikacji dostępnych przez przeglądarkę. Obsługują one różne systemy operacyjne. Na każdej stronie tego typu na stronie głównej umieszczone jest miejsce, w którym należy wkleić adres internetowy wybranego filmu. Następnie trzeba wybrać format, w jakim ma być pobrany i czekać, aż proces pobierania zostanie zakończony.

Podobnie działają dostępne na komputer darmowe programy, które służą do pobierania filmów z internetowego serwisu. Zewnętrzne aplikacje są bardzo przejrzyste i łatwe w obsłudze, dzięki czemu ze ściąganiem filmów poradzi sobie bez żadnego problemu przeciętny użytkownik komputera. Ogromną zaletą tego typu aplikacji jest fakt, że ściąganie plików za ich pośrednictwem jest szybkie i przyjemne.

Z kolei te osoby, które chcą pobierać filmy z YouTube na swój telefon, muszą skorzystać ze specjalnych aplikacji. Niestety, niedostępne są one w dostępnych w sklepach z oprogramowaniem, a to z racji tego, że nie są one weryfikowane pod kątem legalności. Stąd też użytkownicy smartfonów muszę szukać programów na zewnętrznych platformach, gdzie twórcy umieszczają do nich linki.

Podsumowując, ściąganie filmów z YouTube jest łatwe, jeśli wiadomo jak się do tego zabrać. W zależności od tego, na jakie urządzenia mają pobrane być pliki, dostępne są najróżniejsze metody.